Rady a Tipy

 

Čo môžem nájsť v sekcii Rady a tipy?

Sekcia Rady a tipy má dve časti. Prvá časť s názvom Rady je časť, kde užívatelia môžu ostatným poradiť alebo požiadať o radu v oblasti svojej kariéry. V druhej časti s názvom Tipy môžu užívatelia nájsť rôzne, zaujímavé a aktuálne Tipy - články z kariérnej oblasti z rôznych zdrojov.

Aké otázky môžem položiť v sekcii Rady a tipy?

Otázky by mali byť z kategórií, ktoré sú v tejto sekcii. Pravdaže Vaše otázky nesmú obsahovať vulgarizmy a nemôžu porušovať platné zákony Slovenskej republiky. Taktiež nie je vhodné, ak svojou otázkou alebo odpoveďou urážate iných členov portálu JobLife.

Koľko otázok môžem položiť?

Každý užívateľ portálu JobLife, ktorý nevyužíva platené kontá, môže položiť za mesiac 10 otázok. Obmedzenie je vytvorené iba kvôli zamedzeniu spamov. Užívatelia s jedným z platených kont sa môžu pýtať neobmedzene.

Vyčerpal som svoj mesačný limit otázok, môžem si ich dokúpiť viac?

Ak potrebujete položiť viac ako 10 otázok mesačne, je pre Vás vhodné Premium konto, pri ktorom sa môžete pýtať neobmedzene a sprístupní sa Vám aj množstvo ďalších funkcií portálu JobLife. Viac nájdete v Porovnaní kont. Dokúpenie samotných otázok pre sekciu Rady a tipy nie je možné.

Kto mi môže odpovedať na moje otázky?

V sekcii Rady a tipy sa môžete opýtať ostatných užívateľov na akékoľvek otázky z kariérnej oblasti, na ktoré nepoznáte odpoveď. Stačí otázku položiť a niekto Vám určite odpovie.

Získavam niečo tým, že odpovedám na otázky?

Pravdaže. Okrem toho, že každý potenciálny zamestnávateľ si môže pozrieť Vaše odpovede a tým zistiť Vaše skúsenosti, môžete sa dostať do rebríčka najlepších portálu JobLife. Za každú Vašu odpoveď, ktorú označí pýtajúci sa ako najlepšiu, získavate body do rebríčka najlepšich.

Aký je rozdiel medzi otvorenými a uzavretými otázkami?

Na otvorené otázky môžete ešte odpovedať, pretože pýtajúci sa ešte nevybral najlepšiu odpoveď. Ak užívateľ, ktorý položil otázku je spokojný s odpoveďami a vyberie najlepšiu, otázka sa automaticky uzavrie a nie je na ňu možné ďalej odpovedať. Uzavreté otázky však stále ostávajú v sekcii Rady a tipy a užívatelia medzi nimi môžu hľadať informácie, ktoré potrebujú.

Uzatvoril som svoju otázku a mám vybrať najlepšiu odpoveď. Prečo?

Ak ste na svoju otázku dostali odpoveď, ktorá Vám vyhovuje, môžete túto otázku uzavrieť a tým sa na ňu už nebude dať ďalej odpovedať. Pri uzatváraní otázky by ste mali zvoliť, ktorá odpoveď mala pre Vás najväčší prínos a tým odmeniť odpovedajúceho bodom do rebríčka najlepších. Vždy môžete vybrať iba jednu najlepšiu odpoveď. Ak po dlhšom čase nedostanete žiadnu postačujúcu odpoveď, alebo ste medzitým odpoveď získali niekde inde, môžete taktiež uzavrieť otázku a zvoliť možnosť "Bez najlepšej odpovede".

Moje záložky? Na čo ich potrebujem?

Pri každej otázke môžete kliknút na možnosť "Pridať medzi záložky". Všetky otázky, pri ktorých ste zvolili túto možnosť potom budete mať pokope vo Vašich záložkách. Ak napríklad budete chcieť sledovať odpovede na túto otázku, nemusíte ju stále hľadat cez vyhľadávanie, stačí ak si ju pridáte medzi svoje záložky.


Copyright © 2019
LifeWeb s.r.o., Všetky práva vyhradené

loading...